Stylowe meble – uniwersalne?

Ostatnio w modzie jest minimalizm i minimaliści – ludzie, którzy szczycą się tym, że do szczęścia nie potrzebują wielu rzeczy materialnych. Im mniej, tym lepiej. Czy to dobry sposób na urządzenie wnętrza?

Plusy
Plusem minimalizmu jest fakt, że człowiek nie gromadzi zbędnych rzeczy. Nie przypadkiem wśród minimalistów znajdujemy niewielu przedstawicieli minionego ustroju – w końcu żyli oni w czasach, kiedy dobrze było chomikować i posiadać zapasy. Religię minimalizmu wyznają szczególnie ludzie młodzi, którzy w swoim życiu mieli wszystko, bo przyszło im żyć w czasach, kiedy na sklepowych półkach niczego nie brakuje.

Minusy
Czy minimalizm w temacie takim jak wyposażenie wnętrz ma w ogóle jakieś minusy? Przecież jeżeli właściciel wyposażonego tak mieszkania dojdzie do wniosku, że czegoś mu brakuje, to po prostu pójdzie do sklepu i zakupi brakujący element. Zatem minimalizm nie ma chyba żadnych minusów. Minimalistyczne meble pasują tylko do określonych rodzajów wnętrz i na pewno nie obronią się we wnętrzu bardziej tradycyjnym, antycznym. Chociaż kreatywność architektów wnętrz może zadziwiać i mogą nas oni czymś ciekawym zaskoczyć. Być może znajdą rozwiązanie pozwalające połączyć antyki z nowoczesnością. Pewnie niejeden architekt próbował działać w tym kierunku.

Elementy wyposażenia wnętrz mieszkania urządzonego w minimalistycznym stylu muszą odpowiadać charakterowi wnętrza i przede wszystkim – stylowi, jaki preferuje właściciel. Na pewno nie mogą to być rzeczy przypadkowe. Minimaliści niezwykle cenią sobie funkcjonalność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *